Kullanım Şartları ve Gizlilik

Bu web sitesine erişmeden ya da siteyi kullanmadan önce lütfen Kullanım Şartlarını dikkatlice okuyup gözden geçiriniz. Bu siteye erişerek ya da bu siteyi kullanarak, Kullanım Şartlarını okuduğunuzu, anladığınızı ve kabul ettiğinizi onaylamış olursunuz. Site Sahibi bu Kullanım Şartlarında zaman zaman değişiklikler yapabilir. Değişiklikler web sitesinde yayınlandığı andan itibaren geçerli olacağından bu Kullanım Şartlarını düzenli olarak kontrol etmelisiniz.

Web Sitesinin Kullanımı

Bu sitedeki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu web sitesi içerisindeki bilgilere erişmeniz ve kullanmanız Kullanım Şartlarına tabidir. Bu siteye erişerek ve bu siteyi kullanarak Kullanım Şartlarını koşulsuz olarak kabul etmiş olursunuz. Bu web sitesine erişirken ve onu kullanırken her zaman yasalara uygun hareket edeceğinizi, web sitesine zarar veren, ona erişimi engelleyen, çalışmasını kesintiye uğratan veya bozan veya diğer kullanıcıların siteyi kullanmalarını ve ondan faydalanmalarını engelleyen herhangi bir şey yapmamayı; web sitesine ekleyebileceğiniz yorum, içerik ve benzeri hiçbir unsurun bir üçüncü kişinin herhangi bir hakkını ihlal etmeyeceğini taahhüt ettiğinizi, bu taahhüdünüzün ihlali sebebi ile Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Derneği’nin sorumlu tutulamayacağını, tutulması durumunda ihlalde bulunana tamamen rücu hakkı bulunduğunu kabul ediyorsunuz.

İçerik

Bu site içerisinde büyüme ve boy kısalığı ve tedavi yolları hakkında bilgi ve içerikler yer almakta fakat bunlarla kesinlikle teşhis ve tedavi yönlendirmesi yapılmamaktadır, hiçbir bilgi ve içerik bu şekilde algılanmamalıdır. Bu web sitesinde yer alan bilgiler bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçmez. Site ziyaretçileri tarafından aktarılan bilgiler, o kişilerin kişisel kanı, deneyim ve görüşlerinden ibaret olup, bu konuda Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Derneği’nin hiçbir şekilde hukuki ve bağlayıcı sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu web sitesi ve içeriğine erişiminiz ve kullanımınızın tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu kabul edersiniz. Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Derneği’nin bu web sitesinin içeriğini istediği zaman ve şekilde değiştirme veya silme hakkını saklı tutar. Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Derneği, bu web sitesinde doğru ve güncellenmiş bilgiler sunmak için makul çabayı harcar, fakat doğruluğu, geçerliliği veya eksiksizliği için herhangi bir açık ya da kapalı olarak herhangi bir garanti vermez. Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Derneği, bu sitenin yaratılması, üretilmesi veya sunumuyla ilgilenen hiçbir kurum veya kişi, bu siteye erişimden, sitenin kullanılmasından ya da kullanılamamasının veya içerikte yer alan hatalar veya ihmaller yüzünden meydana gelebilecek, doğrudan, tesadüfen, dolaylı veya cezai zararlar da dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere hiçbir zarardan sorumlu değildir. Bu sorumluluk sınırlamasına bilgisayar donanımınıza gelebilecek zararlar veya bulaşabilecek virüsler de dahildir. Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Derneği, bu web sitesinin ziyaretçileri veya blogların ziyaretçileri tarafından eklenen herhangi bir içeriği veya yorumu, hakaret içermesi, uygunsuz bulması veya benzeri sebepler ile yayından kaldırma hakkını saklı tutar. Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Derneği bu web sitesine erişimi geçici olarak durdurabilir veya siteyi tamamen kapatabilir veya herhangi bir site ziyaretçisinin erişimini, herhangi bir sebep bildirmek zorunda olmaksızın geçici olarak ya da temelli engelleyebilir.

Site ziyaretçileri tarafından aktarılan bilgiler, o kişilerin kişisel kanı, deneyim ve görüşlerinden ibaret olup, bu konuda Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Derneği’nin hiçbir şekilde hukuki ve bağlayıcı sorumluluğu bulunmamaktadır. Site ziyaretçileri tarafından açılan bloglarda veya yorum alanlarında yazılacak olan yazılarda yer alacak her türlü bilgi, yorum, içerik; tedavide kullanılan her türlü ilaç, bilimsel ya da alternatif tıpla tedavi yöntemlerine yönelik bilgi, tecrübe ve yorumların tüm sorumluluğu o kişiye aittir. Sitenin bu anlamda hiçbir bağlayıcı yanı yoktur ve Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Derneği’nin de bu anlamda hukuksal yükümlülüğü bulunmamaktadır. Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Derneği, site ziyaretçileri de dahil fakat bunlarla sınırlı olmaksızın kendi kontrolü dışında kalan üçüncü tarafların eylemleri, özellikle yazdığı bilgi, tecrübe ve iddialardan sorumlu tutulamaz. Gönderilen yazıların içeriğinden dolayı meydana gelebilecek herhangi bir yasal işlemden site sahibi ve siteyle ilgili yöneticiler hiçbir sorumluluk kabul etmez. Web sitesinde bulunan ve/veya eklenen hiçbir içeriğin doğruluğu, kesinliği ve etkinliği garanti edilemez ve edilmemektedir.

Üçüncü Şahıs Web siteleri ve Bağlantılar

Bu web sitesi, üzerinde kontrolümüz olmayan üçüncü şahıslara ait sitelere bağlantılar ya da referanslar içerebilir. Bu tür bağlantılar sadece erişim kolaylığı için sağlanmıştır. Benzer şekilde, bu web sitesine Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Derneği’nin kontrolü altında olmayan üçüncü şahıs sitelerinde bulunan bağlantılardan erişilebilir. Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Derneği’nin bu sitelerde yer alan bilgilerin doğruluğu, geçerliliği veya eksiksizliği veya Türk mevzuatına uygunluğu ile ilgili herhangi bir garanti vermez veya bunu ifade etmez ve bu içerik veya bilgilerden doğabilecek zararlar veya yaralanmalar için hiçbir sorumluluk kabul etmez. Herhangi bir üçüncü şahıs bağlantısının bulunması, Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Derneği’nin onayını veya tavsiyesini belirtmez.

Tıbbi Bilgi

Bu web sitesi çeşitli tıbbi durumlar ve bunların tedavileri ile ilgili genel bilgi içerebilir. Bu bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı sağlanmaktadır. Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Derneği’nin hiçbir şekilde bu web sitesinde verilen bilgilerin tek başına bir sağlık durumunu veya bir sağlık sorununu teşhis etmek için kullanmasını tavsiye etmez ve/veya bundan sorumlu tutulamaz. Yukarıda da belirtildiği gibi bu web sitesinde yer alan bilgiler kesinlikle bir hekim veya eczacıya danışmanın yerini tutamaz. Kullanıcı Büyüsün.org’da yer alan tıbbi bilgilerin teşhis ve tedavi amaçlı olmadığını, bu bilgilerin sadece genel bilgi vermek amaçlı olarak sitede yer aldığını kabul eder. Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Derneği ve sitede bilgisine başvurulan uzmanlar, sitenin yanlış kullanımından, kullanıcının doktor, uzman ve hastaneye danışmadan kendi teşhisi doğrultusunda yapacağı davranışlardan görebileceği zararlardan hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Gizli Olmayan Bilgi

Gizlilik Şartlarımız hükümleri altında, internet üzerinden, e-posta ile veya web sitesi üzerinde ya da başka herhangi bir şekilde gönderdiğiniz, soru, yorum ve öneri gibi tüm mesaj ve diğer malzemeler gizli olmayan bilgi olarak addedilir ve Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Derneği’nin bununla ilgili hiçbir yükümlülüğü yoktur. Site Sahibi bu mesaj ve malzemeler içerisinde bulunan her türlü fikir, kavram, know-how veya teknikleri, ürün geliştirme, üretim ve pazarlaması da dahil olmak üzere her türlü amaç için kullanma hakkına sahiptir. Siteye ya da web sitesi yöneticilerine gönderilen yazı veya e-postaların içeriğinden dolayı meydana gelebilecek herhangi bir yasal işlemden Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Derneği’nin hiçbir sorumluluk kabul etmez. Ayrıca bu web sitesine üye olarak kaydolmanız veya ziyaretiniz esnasında paylaştığınız her türlü iletişim bilgisi vasıtası ile site sahibinin ve/veya yetkilendireceği site yöneticisinin sizinle irtibata geçmesini onaylamış oluyorsunuz.

Fikri Mülkiyet Hakları

Bu web sitesinde ve içeriğinde bulunan tüm telif hakları, patentler, veri tabanı hakları, ticari markalar, tasarımlar, know-how ve gizli bilgi (tescilli veya değil) ve tüm diğer fikri mülkiyet hakları Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Derneği’ne aittir. Bu web sitesinin içeriği, tüm telif hakkı veya mülkiyet ile ilgili uyarılar korunacak şekilde ticari olmayan bireysel kullanım haricinde kopyalanamaz ve oradan tekrar kopyalanamaz, taklit edilemez veya başka bir şekilde dağıtılamaz. Site Kullanım Kuralları dahilinde Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Derneği tarafından sarahaten izin verilen durumlar haricinde, Kullanıcılar, Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Derneği’nin telif haklarına tabi çalışmalarını ve/veya başka kullanıcılar tarafından yüklenen içerikleri çoğaltamaz, işleyemez, dağıtamaz veya bunlardan türemiş çalışmalar yapamaz veya hazırlayamazlar. Ayrıca Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Derneği’nin logosu ve www.büyüsün.org logosu Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Derneği’ne ait markalardır ve yazılı izni olmadan kullanılamaz. Bu markaların veya diğer malzemelerin, burada izin verilenin dışında, kullanımı veya kötüye kullanımı, açık olarak yasaklanmıştır ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa, Markaların Korunması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname’ye ve/veya diğer Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı olabilir.

Mücbir Sebepler

Hukuken mücbir sebep sayılan tüm durumlarda, Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Derneği işbu Site Kullanım Kuralları ve Gizlilik Politikası’ndan doğan yükümlülüklerinden herhangi birini geç ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle yükümlü değildir. Bu ve bunun gibi durumlar Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Derneği açısından, gecikme veya ifa etmeme veya temerrüt addedilmeyecek veya bu durumlar için Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Derneği’nin herhangi bir tazminat yükümlülüğü doğmayacaktır. “Mücbir sebep” terimi, ilgili tarafın makul kontrolü haricinde ve Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Derneği’nin gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği olaylar olarak yorumlanacaktır. Bunun yanında ve bunlarla sınırlı olmamak koşuluyla, doğal afet, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları, Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Derneği’nin gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın siteye ve sisteme yapılan saldırılar gibi durumlar mücbir sebep sayılır.

Türkiye Cumhuriyeti Yasaları

Bu web sitesi ve tüm içeriği Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygundur. Her ne kadar bu web sitesindeki bilgilere Türkiye dışından da erişilebilse de web sitesindeki bilgiler sadece Türkiye’de yerleşik kişiler tarafından kullanılmak üzere sunulmuştur. Diğer ülkeler Türkiye’dekinden farklı yasa, yönetmelik ve tıbbi uygulamalara sahip olabilirler. Bu Kullanım Şartları Anlaşması ve bu web sitesini kullanımınız Türkiye Cumhuriyeti yasalarına tabidir. Bu web sitesi ile ilgili anlaşmazlıkların çözümünde Türkiye Cumhuriyeti İstanbul (Çağlayan) Mahkemeleri ve İcra Daireleri münhasıran yetkilidir.

Muhtelif

Eğer bu anlaşmanın herhangi bir koşulu kanuna aykırı, geçersiz veya uygulanamazsa, bu koşul diğer tüm koşulların uygulanabilirliğini etkilemeyecek şekilde ayrılabilir.

Bu site doktor ya da eczacı yerine geçmez.